راهنمای خرید گوشی موبایل – شهریور ۱۴۰۰

راهنمای خرید گوشی موبایل – شهریور ۱۴۰۰

به نقل از دیجیاتو :

شاید اگر ۱۰ سال پیش برای خرید گوشی هوشمند سری به بازار می‌زدید در عرض چند ساعت بهترین را انتخاب و خریداری می‌کردید. اما حالا دوره و زمانه عوض شده و هر ماه چندین گوشی جدید وارد بازار می‌شوند و جای تعدادی گوشی قدیمی‌تر را می‌گیرند. در راهنمای خرید گوشی، ماهانه بهترین‌ها در رده‌های قیمتی متفاوت را معرفی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم با در نظر گرفتن بودجه خود بهترین را انتخاب کنید.

در این راهنما از معرفی گوشی‌های غیر هوشمند اجتناب کرده‌ایم و تنها به مدل‌‌های با دو سیستم‌عامل iOS و اندروید پرداخته‌ایم. در معرفی برخی از گوشی‌ها، به مدل‌های دیگر با قیمت یا مشخصات مشابه هم اشاره کرده‌ایم.

توجه داشته باشید که قیمت‌ها بر اساس میانگین بازار و به طور حدودی اعلام شده‌اند و ممکن است در طول یک ماه نوسان داشته باشند. در این مطلب همچنین به طور دقیق شما را راهنمایی می‌کنیم که از بین مدل‌های مختلف یک گوشی، کدام ظرفیت رم و حافظه داخلی به صرفه‌تر است.

ادامه مطلب را از اینجا بخوانید ادامه مطلب

درآمد ۱۱.۲ میلیارد دلاری گوگل از پلی استور در سال ۲۰۱۹

درآمد ۱۱.۲ میلیارد دلاری گوگل از پلی استور در سال ۲۰۱۹

بر اساس اسناد دادگاه، گوگل در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱.۲ میلیارد دلار از پلی استور درآمد کسب کرده و این اولین باری است که دید روشنی از نتایج مالی این سرویس گوگل منتشر می‌شود.

دادستان کل ایالت یوتا و ۳۶ ایالت دیگر از گوگل و پلی استور به دلیل نقض قوانین ضد انحصار شکایت کرده‌اند. آن‌ها در پرونده اخیر خود اعلام کر‌ده‌اند که سود ناخالص این غول جستجوی اینترنتی از پلی استور در سال ۲۰۱۹ حدود ۸.۵ میلیارد دلار بوده و ۷ میلیارد دلار درآمد عملیاتی نیز داشته است.

ارقام ارائه شده شامل فروش اپلیکیشن‌ها، خریدهای درون برنامه‌ای و تبلیغات پلی استور می‌شود. گوگل به رویترز اعلام کرده: «این داده‌ها برای بد جلوه‌ دادن کسب و کار ما در یک پرونده بی‌اساس مورد استفاده قرار گرفته‌اند.» این شرکت و متهمانش در پرونده جداگانه دیگری اعلام کردند که برای دادگاهی در اواخر سال ۲۰۲۲ در مورد عدم استفاده گوگل از قدرت انحصاری خود آمادگی دارند.

باید به این نکته توجه کرد که گوگل در جلسه اعلام درآمد فصلی خود، درآمد گوگل پلی را با سایر سرویس‌ها اعلام می‌کند و درآمد تبلیغات استور خود را به عنوان بخشی از یک دسته بزرگ حساب می‌کند.

از طرفی دیگر وکلای دادگستری و توسعه‌دهندگانی مانند اپیک گیمز به صورت جداگانه از گوگل شکایت کرده‌اند و مدعی‌اند که سهم ۳۰ درصدی گوگل برای هر کالای دیجیتالی که در پلی استور به فروش می‌رسد، سود هنگفتی برای آن‌ها ایجاد می‌کند. آن‌ها با اعلام این موضوع که هزینه گوگل بسیار زیاد است و این موضوع سود توسعه‌دهندگان را کاهش می‌دهد، خواستار تنظیم مجدد سیاست‌های گوگل شده‌اند.

با این وجود گوگل استدلال می‌کند جایگزین‌هایی برای استور و سیستم‌های پرداخت گوگل وجود دارد، اما به عقیده منتقدان این روش‌های جایگزین غیرممکن است و گاهی مسدود می‌شوند. ماه جاری اپیک گیمز اسناد دیگری را ارائه کرده بود که عنوان می‌کرد گوگل به دلیلی با دور زدن پلتفرم پلی استور موافقت نمی‌کند که به دنبال سود ۱.۱ میلیارد دلاری است.